środa, 8 marca 2017

Jutro będzie całkiem nowy dzień, czyli co zrobić kiedy jest cieżkoWczorajszy dzień nie był najlepszy. Moja córka jest chora, miała wysoką gorączkę, a na dodatek dotarały do mnie pewne złe wieści... Jedyne co można zrobić w takim dniu, to urządzić sobie Dzień Flanelowej Koszuli.

W takich momentach powtarzam sobie jak mantrę:
JUTRO BĘDZIE LEPIEJ.  

Każdego dnia słońce zachodzi, a ty możesz iść spać, odwrócić kartkę w księdze swojego życia i jutro zacząć wszystko od nowa.

Pozwól odejść temu, co niedobre i dziś daj sobie szansę na życie takie, o jakim marzysz.

Masz czystą kartę. Nie bierz ze sobą z "wczoraj" tego, co nieudane, co nie wyszło. Daj sobie prawo do popełniania błędów. Jeden dzień pełen smutku nie musi oznaczać smutnego życia. Jeśli coś ci nie wyszło, nie zrobiłeś czegoś tak, jak należało, przestań się tym katować. Zacznij od nowa. Każdego dnia słońce zachodzi i wschodzi, żebyś wiedział, że masz szansę na NOWY POCZĄTEK.


Każdy z nas popełnia błędy i każdego z nas dopadają gorsze chwile. Czasem się śmieję, że to ujemna kumulacja, bo zamiast miliona na koncie nagle spada na ciebie milion kłopotów. Pytanie brzmi - co z tym zrobisz. Możesz wciąż żyć przeszłością i katować się wciąż na nowo tym, że wczoraj, że miesiąc temu, że dziesięć lat temu coś poszło nie tak. Jest tylko jedno ale - żyjąc "tam", nie żyjesz tu i teraz.

Uwielbiam urodziny, Nowy Rok, pierwszy dzień każdego miesiąca i wschód słońca. Te momenty dają mi nadzieję.

Że niezależnie od tego jak beznadziejnie było wczoraj, DZIŚ to zupełnie inna sprawa. Karta z tytułem "dziś" czeka na zapisanie. I tylko ja mam wpływ na to, co na niej będzie. A jeśli coś pójdzie nie po mojej myśli, zawsze pamiętam, że dziś wieczorem słońce zajdzie, by wstać jutro. I dać mi nową szansę.

Nieważne jak źle było wczoraj, ważne, żeby dziś było inaczej.

Wszystko będzie dobrze, obiecuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeszcze więcej z życia Panny Pollyanny znajdziesz na instagramie @pannapollyannaa