piątek, 31 marca 2017

Drobnostka, czyli moja playlista na gorszy dzień

Nie należę do osób, które zaraz po wejściu do domu włączają radio, ani nawet do tych, które drogę do pracy pokonują ze słuchawkami na uszach. Muzyki lubię słuchać, ale nie lubię jej traktować jako tła. Uwielbiam kiedy mnie wypełnia, kiedy mogę się skupić tylko na niej, kiedy zasypiam, a ona kołysze mnie do snu. Czasem w mojej głowie gra muzyka i wtedy od razu przypomina mi się Ally McBeal i jej piosenka przewodnia.


Ostatnio miałam gorszy dzień. Zdarzyło się coś, co sprawiło, że byłam jak balonik, z którego spuszczono powietrze.

Urządziłam więc sobie małą sesję muzykoterapii.


Najpierw musiałam się uspokoić. Jedną z moich ulubionych playlist na Spotify jest ta o nazwie "Dreamcatcher". Jeśli lubicie dźwięki przyrody, fletów, spokojną muzykę kojarzącą się z wieczorami przy ognisku jest szansa, że ta playlista też się wam spodoba.Następna na mojej liście była jakaś piosenka, która sprawi, że poczuję się silna, pełna energii i będę miała siłę stawić czoła problemom.

Kiedy ma się 9-letnią córkę, to wierzcie mi, do kina chodzi się najczęściej na kreskówki. Jakiś czas temu oglądałyśmy "Zwierzogród", który od tego momentu stał się jednym z moich ulubionych filmów animowanych. Jednej z postaci - Gazelle głosu użyczyła sama Shakira. Film w oryginalnej wersji promuje jej piosenka "Try Everything" i właśnie ta piosenka stała się elementem mojej muzykoterapii:

I won’t give up, no I won’t give in

Till I reach the end
And then I’ll start again
Though I’m on the lead
I wanna try everything
I wanna try even though I could fail
I won’t give up, no I won’t give in
Till I reach the end
And then I’ll start again
No I won't leave
I wanna try everything
I wanna try even though I could failed

czyli:


Nie poddam się, mnie nie złamie nic!
Każda z trudnych chwil, tylko doda sił!
Marzenia są w nas, nie trzeba nic tylko chcieć!
Kto się nie boi ten już górą jest!

Nie poddam się, mnie nie złamie nic!
Chcę przed siebie biec, właśnie tak ma być!
Marzenia są w nas, nie trzeba nic tylko chcieć!
Kto się nie boi ten już górą jest!

Posłuchajcie sami:Ta piosenka znacznie poprawiła mi nastrój, więc pomyślałam, że nadszedł czas na "Drobnostkę" - piosenkę, która sprawia, że otrzepuję kurz z kolan, staję na nogi, poprawiam koronę i idę dalej ;) Przy tym kawałku nie umiem po prostu siedzieć - muszę tańczyć, machać rękami i śmiać się sama do siebie.

Musicie przyznać - nie da się być smutnym, kiedy w tle leci "Drobnostka"!P.S. Kiedyś ktoś mnie zapytał o to, jaką piosenkę wybrałabym na soundtrack do filmu o moim życiu. Nadal nie mogę się zdecydować. A wy wiecie jaki wybralibyście kawałek dla siebie? Jestem bardzo ciekawa waszych wyborów, napiszcie koniecznie!

2 komentarze:

  1. Uwielbiam Shakire, a piosenka ze Zwierzogrodu, który swoją drogą jest świetny, jest tą którą ustawiłam na połączenia przychodzące ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dużo nas łączy :) To musi być fajne, kiedy ktoś do Ciebie dzwoni i słyszysz tę piosenkę! :) Pozdrowienia ze słonecznej Warszawy!

      Usuń

Jeszcze więcej z życia Panny Pollyanny znajdziesz na instagramie @pannapollyannaa