czwartek, 11 czerwca 2015

Coś, co dzieje się tylko raz, czyli nastaw budzik na wcześniejszą godzinę


Czasem w mojej głowie słowa "nic dwa razy się nie zdarza" przesuwają się raz za razem, jak wagony pociągu towarowego.

Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy (...)

- napisała Wisława Szymborska w jednym, ze swoich najbardziej znanych wierszy. Dlatego, jeśli czujesz, że dni, tygodnie i miesiące mijają nie wiadomo kiedy - nastaw budzik na wcześniejszą porę i obejrzyj wschód słońca.

Zostaw telefon, nie rób zdjęć, siedź i patrz. Najlepiej byłoby wybrać się gdzieś poza miasto, ale jeśli nie masz takiej możliwości, to po prostu usiądź przy oknie i PATRZ. Pomyśl o tym, że nie będzie już nigdy takiego samego wschodu słońca, takiego samego poranka, że słońce wstaje i zachodzi nieprzerwanie od tysięcy lat, a Ty właśnie dziś masz okazję się tym zachwycać. I pomyśl o tych wszystkich ludziach na całym świecie, którzy w tym momencie patrzą na to samo słońce. Nieźle?

TUTAJ możesz sprawdzić, o której godzinie wstaje słońce. Moim zdaniem wycieczka na oglądanie wschodu słońca to doskonały pomysł na niesztampową randkę czy świętowanie urodzin lub innej wyjątkowej okazji. I jeszcze, na koniec, argument dla racjonalistów - pomyśl tylko jak wydłuży się tego dnia Twoja doba, jeśli wstaniesz razem ze słońcem. 

Dużo słońca Wam życzę. Nie tylko tego o wschodzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeszcze więcej z życia Panny Pollyanny znajdziesz na instagramie @pannapollyannaa