niedziela, 2 listopada 2014

Trzy litery "p", czyli ubrania Chanel w twojej szafie

Trzy "pe" z tytułu tego posta to P jak perły, P jak prostota i P jak paski. "Otwórz tylko szafę, a znajdziesz w niej coś, co powstało dzięki Chanel" - pisze Karen Karbo na początku swojej książki "Księga stylu Coco Chanel". Czy wiedziałaś, że to właśnie Chanel po raz pierwszy w historii mody zaprojektowała damskie ubrania z kieszeniami (uwielbiam kieszenie!), małą czarną (w 1926 roku), swetry-bliźniaki i słomkowe kalepusze? Ta lista jest oczywiście dużo dłuższa!Z książki Karbo możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia i poglądów projektantki, jak i lansowanego przez nią stylu. Weźmy na przykład kolory: Chanel uważała, że stylowa kobieta najlepiej wygląda w czerni (sama nosiła głównie ten kolor), granacie i beżu, a najlepszym dodatkiem do stroju są perły.

Nie wiem czy widziałyście film o Coco Chanel sprzed kilku lat? Plakat z tego filmu bardzo długo wisiał na ścianie mojej sypilalni, a sam film zrobił na mnie tak wiele wrażenie, że niemalże zaraz po wyjściu z kina pobiegłam do sklepu kupić swój pierwszy biały kołnierzyk. Na książkę Karen Karbo czekałam z niecierpliwością i po dwukrotnej lekurze, mam ochotę na kolejną powtórkę! To książka - poradnik, w której przewodniczką i nauczycielką jest sama Chanel. Napisana w lekki sposób będzie doskonałym prezentem dla samej siebie lub przyjaciółki. Wystarczy otworzyć spis treści, by zobaczyć, że Coco Chanel, to nie tylko moda - to styl życia. "Jak być nieustraszoną", "o życiu chwilą", "o traktowaniu dozgonnych rywali", "o pieniądzach" - to tylko tytuły kilku z nich.

Zafascynowana stylem Chanel nie mogłam nie zacząć "kolekcjonować" na Pinterest rzeczy z nią związanych, zajrzyjcie TU jeśli macie ochotę zobaczyć moją kolekcję. I koniecznie następnym razem, kiedy otworzycie swoją szafę zabawcie się w detektywów i poszukajcie w niej ubrąń a la Chanel, książka Karbo zdecydowanie Wam to ułatwi!

Podążając za wielką Chanel proponuję Wam modowe wyzwanie - "Projekt Perły". Przez cały najbliższy tydzień codziennie "zaczynamy" ubieranie się od pereł. To może być broszka, wisiorek, sznur pereł albo aplikacja na bluzce. Wrzucajcie swoje zdjęcia na Instagram lub FB i oznaczajcie je tagiem #projektperły. Moje zdjęcia będziecie mogły zobaczyć na moim Instagramie. Wszak Karen Karbo przez całą książkę przekonuje nas, że by osabiać styl Chanel, nie trzeba kupować Chanel. Wystarczy podążać za jej wskazówkami "jak stać się elegancką kobietą z klasą". Każdej z Was polecam lekturę tej książki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeszcze więcej z życia Panny Pollyanny znajdziesz na instagramie @pannapollyannaa