wtorek, 4 listopada 2014

Listopad Panny Pollyanny, czyli miesiąc pełen kultury

Uwielbiam listopad :) Wiem, wiem, gdyby kiedyś podzielono ludzkość pod względem sympatii do poszczególnych miesięcy w roku, w grupie listopadowiej raczej nie byłoby tłumów ;) Ale tegoroczny listopad zapowiada się naprawdę wspaniale! Premiera dwóch książek i dwóch płyt, na które czekam z niecierpliwością, spotkania z ich autorami, jednym słowem: miesiąc pełen kultury :)

16 listopada w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się koncert Meli Koteluk promujący jej najnowszy album "Fastrygi", który pojawi się w sklepach dzień po tym koncercie. Na pewno będę w Stodole, więc jeśli ktoś z Was też się na niego wybiera i ma ochotę na wymianę uśmiechów i zachwytów, to piszcie, napewno jakoś się odnajdziemy w tłumie fanów Meli! Kolejną płytą, na którą czekam jest "7 widoków w drodze do Krakowa" Grzegorza Turnaua. Lubię jego muzykę - fortepian, głos i Kraków w tle nawet wtedy, kiedy nie ma go bezpośrednio. Dlatego też z wielkim zainteresowaniem czekam na ten album. Listopad zapowiada się nastrojowo!

Będzie to także miesiąc premier książkowych! 20 listopada zjedzie wprost z Torunia do Warszawy na "gościnne występy" Aneta Jadowska - autorka opisywanej przeze mnie już na blogi serii o Dorze Wilk. Premiera ostatniego tomu perypetii Dory to doskonała okazja dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać wiedźmy z Torunia (wiem, wiem - zabrzmiało dwuznacznie, mam nadzieję, że Autorka nie poczuje się urażona ;). Premiera 19 listopada, spotkanie z Anetą Jadowską dzień później w Empiku w CH Arkadia, zajrzyjcie na FB autorki, tam wszystkiego się dowiecie. 19 listopada w Empiku na Marszałkowskiej odbędzie się spotkanie z Reginą Brett, amerykańską autorką poradników "Bóg nigdy nie mruga" i "Jesteś cudem", moich książkowych hitów minionego roku. Pisarka przylatuje do Polski promować swoją najnowszą książkę "Bóg zawsze znajdzie Ci pracę" - strasznie jestem ciekawa i tej książki i jej autorki, więc na pewno wezmę udział w tym spotkaniu.

Piosenka, która od razu gra w mojej głowie kiedy usłyszę słowo "listopad". Znacie?


Listopad to także wyjątkowy miesiąc także z innego powodu - siedem lat temu, 12 listopada moje życie zmieniło się diametralnie, kiedy na świecie pojawiła się Ona - moja córka Helena :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeszcze więcej z życia Panny Pollyanny znajdziesz na instagramie @pannapollyannaa