środa, 12 listopada 2014

Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że na pewno ci się uda, czyli nowa książka Reginy Brett

"Bóg nigdy nie mruga", "Jesteś cudem", "Bóg zawsze znajdzie ci pracę" - trzy książki Reginy Brett, które razem tworzą zbiór pełen nadziei i ciepła. Dziś zapraszam Was na recenzję jej najnowszej książki , której polska premiera odbyła się w zeszłym tygodniu. Z tej okazji razem z wydawnictwem Insignis Media ogłaszam konkurs, w którym do wygrania są dwa egzmemplarze książki "Bóg zawsze znajdzie ci pracę". O zasadach konkursu napiszę na końcu, a teraz pozwólcie, że opowiem Wam kilka słów o Reginie i jej książkach.Za każdym razem kiedy sięgam po kolejną z jej książek, czuję się tak, jakbym spotkała dawno niewidzianą przyjaciółkę. Nie liczy się czas, jaki minął od naszego ostatniego spotkania, po prostu znów nam razem dobrze. Książki Reginy są jak listy od starszej siostry, z każdej linijki wypływa troska o nasze szczęście i nienachalna chęć pomocy, by nasze życie stało się jeszcze lepsze, a my - coraz szczęśliwsi. Kiedy czytałm jej najnowszą książkę, miałam wrażenie jakby sama Regina mówiła mi do ucha: "wierzę w ciebie", "dasz radę", "jesteś do tego stworzona". Ta książka otworzyła wiele drzwi w moim sercu i zasiała we mnie dzisiątki pytań. Czy na pewno robię to, do czego zostałam stworzona? Czy daję z siebie wszystko co mogę? Czy ludzie, z którymi pracuję, dostają ode mnie wystarczającą ilość wparcia i motywacji? Jaki jest mój prawdziwy talent? W czym jestem najlepsza? To tylko kilka z nich, a każde otwiera przede mną podróż w głąb siebie. Ta książka otworzyła mi oczy na to, że skoro tak dużo czasu spędzam w pracy, to powinnam zrobić wszystko, by było mi tam dobrze, albo... zmienić pracę.


W poprzedniej książce Reginy Brett znalazłam drugie najważniejsze pytanie w moim życiu (o pierwszym pisałam TU): "Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że na pewno ci się to uda?". To pytanie z gatunku tych, które porządkują priorytety, które pokazują, na czym tak naprawdę ci w życiu zależy, o czym marzysz i co jest dla ciebie najważniejsze. Zadaj je sobie kilka razy na głos (lub po cichu, jak wolisz) i napisz - co byś zrobił/a, gdybyś wiedział/a, że na pewno ci się uda. Odpowiedź wyślij na adres: pannapollyannapisze@gmail.com do niedzieli 16.11.do godziny 23:59. Wród nadesłanych odpowiedzi wybiorę dwie, których autorzy/autorki otrzymają najnowszą książkę Reginy Brett: "Bóg zawsze znajdzie ci pracę". Wyniki konkursu ogłoszę na blogu i na FB dzień później. Powodzenia!

1 komentarz:

  1. Ja wczoraj stałam się dopiero posiadaczką pierwszej części :) I jak na razie muszę dozować sobie przyjemność jej czytania, bo nauka na głowie :) Ale już wiem, że będę starać się nabyć dwie pozostałe części :)
    Pozdrawiam, Joanna

    OdpowiedzUsuń

Jeszcze więcej z życia Panny Pollyanny znajdziesz na instagramie @pannapollyannaa