wtorek, 5 sierpnia 2014

All you need is love, czyli miłość jest najważniejsza

Ten post dedykuję Piotrowi, którego znam jakieś sto lat, z podziękowaniem za to, że jest.

Jestem romantyczką. Wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia, uwielbiam oglądać w kinie komedie romantyczne, "Dumę i Uprzedzenie" czytałam ze sto razy. Lubię słuchać miłosnych zwierzeń moich koleżanek, kibicuję nowo poznającym się parom, głoszę wszem i wobec, że miłość jest najważniejsza. Lubisz stan zakochania? Kiedy unosisz się pół metra nad ziemią a głową dotykasz chmur? Ja bardzo i dlatego staram się każdego dnia znaleźć coś, co mnie zachwyca, co powoduje szybsze bicie serca i zawroty głowy. Wszak do zakochania wystarczy tylko świat wokół Ciebie i Twoje nastawienie :)

fot. Monika Ekiert-Jezusek
Jakiś czas temu Wydawnictwo Otwarte przysłało mi w prezencie książki "Coś pożyczonego" i "Coś niebieskiego". Kończę właśnie czytać drugą z nich i muszę przyznać, że opisywana w nich historia wciąga mnie coraz bardziej. Scenę od której zaczyna się "Coś pożyczonego" zapamiętam na długo, bo bardzo mnie urzekła. Dwie dziewczynki znajdują w jednym z czasopism wieczny kalendarz (to taka tabelka, w której w prosty sposób można odnaleźć dowolną datę w przyszłości i sprawdzić jaki dzień tygodnia wypadnie tego dnia), sprawdzają dzień swoich trzydziestych urodzin i zastanawiają się jak będzie wyglądało ich życie tego dnia i kim będą. Następna scena prowadzi nas wprost w dzień trzydziestych urodzin - Rachel, jednej z nich. To będzie wyjątkowy dzień, który zmieni życie wielu osób. Po przeczytaniu tej sceny zastanawiałam się dłuższą chwilę kim będę i czym będę się zajmować w wieku czterdziestu lat (bo trzydzieste urodziny mam już za sobą ;). Mam zamiar wrócić do tych rozmyślań i zamiast marzeń - zrobić z nich plan na życie :)

Wkrótce napiszę o tych książkach więcej, ale już dziś zachęcam Was do ich lektury, koniecznie weźcie je ze sobą na urlop. A może ktoś z Was czytał coś innego tej autorki, co warto polecić? 

Fot. Monika Ekiert-Jezusek
Puść dziś wodze swojej wyobraźni i napisz mi na pannapollyannapisze@gmail.com kim chciałabyś/chciałbyś być i jak chciałabyś/chciałbyś, żeby wyglądało Twoje życie w dniu kolejnych okrągłych urodzin (30-tych, 40-tych a może 50-tych lub 60-tych?). Masz czas do piątku 8 sierpnia do godziny 23:59. Wyniki konkursu znajdziecie jak zawsze na moim FB, już następnego dnia. Dwie osoby, których historie spodobają mi się najbardziej otrzymają w prezencie po dwie książki autorstwa Emily Giffin od Wydawnictwa Otwarte.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeszcze więcej z życia Panny Pollyanny znajdziesz na instagramie @pannapollyannaa